Eveniment

Săptămâna de rugăciune

Vă invităm să participați la o săptămână specială în cadrul Bisericii Labirint: o săptămână de rugăciune. Fiecare întâlnire din cadrul acestei săptămâni va cuprinde un moment devoțional, momente de rugăciune și părtășie, după următorul program:

Data Ora Prezentatori
Sâmbătă, 28 noiembrie 11:00 Adrian Petre
Sâmbătă, 28 noiembrie 17:00 Ioana Matei, Beniamin Iordache, Alina Dorcea, Sorin Necula, Adrian Petre
Duminică, 29 noiembrie 18:00 Nicolae Ionescu
Luni, 30 noiembrie 18:00 Gabriel Ișvan
Marți, 1 decembrie 18:00 Robert Mandache
Miercuri, 2 decembrie 18:00 Daniel Oncea
Joi, 3 decembrie 18:00 Daniel Chirileanu
Vineri, 4 decembrie 19:00 Leonida Ghioaldă
Sâmbătă, 5 decembrie 11:00 Eduard Călugăru
Sâmbătă, 5 decembrie 17:00 Adrian Petre

„Redeşteptarea şi a doua venire a lui Isus” constituie tema foarte actuală a Săptămânii de Rugăciune din acest an. Această temă este plină de semnificaţie, dacă avem în vedere fericita noastră nădejde, urgenţa proclamării soliilor celor trei îngeri, asigurarea profetică şi realitatea celor două învieri. Ce rol au soliile celor trei îngeri în redeşteptarea bisericii şi a fiecăruia dintre noi? Ce legătură există între sanctuar şi aceste trei solii? Care este legătura dintre semnele revenirii lui Hristos, redeşteptare şi implicarea în misiune? Care este rolul mileniului şi al celei de-a doua învieri în contextul marii lupte? Acestor întrebări şi altora le vom căuta răspuns în prezentările pline de putere şi de Duhul Sfânt ale acestei Săptămâni de Rugăciune. Vă invităm studiem, cu rugăciune şi cu preocupare, aceste subiecte importante, anticipând împreună, cu nerăbdare, obiectivul suprem al redeşteptării şi al reformei: o veşnicie cu Dumnezeu.